Brawo Panie Marceli jedżmy dalej.Małe sprawy ciesza najbardziej a tym bardziej jeżeli wychdzą na przeciw mieszkańcom
w tej moszczenicy to cały czas coś się dzieje, wójt ma mocne wsparcie widać i w województwie i powiecie
Jakby każdy miał solary na dachu, to Moszczenica przez pół roku mogła by być uzdrowiskiem. Jeśli możecie - idźcie na to spotkanie. Jeśli możemy poprawić jakość powietrza, którym oddychamy, to na pewno się opłaca!!!
Cała sprawa śmierdzi na odległość i dziwię się ,że władze gminy wpuszczają ludzi w maliny. Solary to taki sam przekręt jak wiatraki które generują straty i to duże . Mając solary na dachu nigdy się nie zwrócą koszty bo jeśli jest z tego prąd to nigdzie go nie sprzedaż mówię o nadwyżkach . Koszty przewyższają zysk. Znowu chcą na nas zarobić banki i firmy handlujące bublami. To samo jest z piecami co zmieni wymiana pieca na nowy nic i jak ktoś palić nie umie to żaden piec mu nie pomoże . Dlaczego ludzie są tak naiwni i dają się wkręcać handlarzom a już nie raz nas skrojono na kasę bo o to chodzi by naiwnego okraść
Może zacząć od zakazu i egzekwowania palenia "wszystkim" w piecach .
A codziennie na Włókniarzu liście palą i dobrze jest!? I ciekawe co z komina spółki tak się kopci?
Do Witka specjalisty :-) od jesieni 2013 r., gdy znowelizowano ustawę Prawo Energetyczne, mamy zagwarantowaną możliwość sprzedaży nadwyżek prądu z małych domowych instalacji do sieci. A kupuje się solary dobrej jakości a nie chiński szmelc.
A może tak wreszcie urzędnicy zainteresują się tandetnymi drogami , brakiem chodników dla pieszych, ścieżkami rowerowymi i wreszcie uporządkują skrzyżowanie przy budynku gminy.
Do Witka i antymalkonteneta :) Obaj nie wiecie o czym piszecie. Solary, o których dyskutujecie służą do podgrzewania przy użyciu energii słonecznej cwu (ciepłej wody użytkowej), a nie do produkcji energii elektrycznej. Do produkcji energii służą baterie fotowoltaiczne. I jeśli wejdziecie w ten program, to nie Wy będziecie decydowali jakiej od jakiego producenta będą te baterie, bo dostawcę i wykonawcę wyłoni przetarg zorganizowany przez Gminę. Na 100 % nie będzie to chińszczyzna. Przy doborze odpowiedniej ilości baterii średnioroczna produkcja przez nie energii powinna zbilansować się z średniorocznym zużyciem przez gospodarstwo domowe. A nadwyżkę produkcji rzeczywiście Zakład Energetyczny ma ustawowy obowiązek odkupić. ZE kupuje energię w cenie 80 % wartość kWh. Pozdrawiam.
Zapłaciłem za projekt i cisza . Przekręt jak wiele. Policja powinna to zbadać.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!